Zázemí pro ženy. cz

Jarní pouť do posvátného Váranasí

Skupinová pouť s Renatou Sahani 10 - 20. dubna 2024

Jarní detox těla i duše

U nás v západním světě bude povelikonoční čas, ukřižování a zmrtvých vstání Krista, probouzení jara ..., v Indii obdobná energie jara a nových začátků. I když Šivarátrí a Holi bude již za námi, ale jeho dozvuky tu zůstávají. Můžeme se odevzdat paní Smrti a tím Životu na společné pouti nejen po indickém Váranasí. Návštěva žen rodové osady v horách Ti změní život navždy, pochopíš, co je v životě důležité, co má / nemá smysl a postupně pustíš všechny berličky včetně kontroly svého života myslí. Slibuji Ti, že už se nikdy nevrátíš stejná a do stejného života, který jsi žila před poutí. Dej mi vědět svůj vážný zájem o další z mnou navrhnutých termínů. 

Odlétáme již za

Už dlouho Tě Indie volá a dostala jsi se do bodu, kdy už chceš a můžeš odletět? 

Potřebuješ něco ve svém životě opravdu změnit, ne jen vyměnit?
Cítíš, že svět a doba se proměňuje do kvality, ke která Ti chybí klíč?
Jsi v krizi a toužíš po východisku? 

Váranasí je poutní místo. Svaté město s tisíci chrámy. 
Město smrti, ale pro nás může být života a znovuzrození.
Proto se na poutě chodí ... 

 • zase se najít a ukotvit si svůj smysl života v této významné době změn
 • uvidět své životní témata z odstupu a nadhledu, to Indie umí tím, že vás vytrhne z předvídatelnosti stavu věcí, je třeba pustit kontrolu
 • vrátíš se jiná, nakazíš se pokorou, zbožností a najdeš si tady svoji vlastní formu víry v to, co nás přesahuje
 • nemusíš být Hinduistka a ani jogínka, aby jsi měla z cesty užitek
 • že tohle vše můžeš zažít i doma? vlastně kdekoliv? ano, můžeš, tak proč jsi tady a čteš tyto řádky? každá máme své volání duše, svou karmickou minulost, jejím očištěním se stáváme svobodnějšími a radostnějšími
 • Ty sama víš, pro co si sem jedeš, pomůžu Ti to odkrýt a podpořím Tě v celém procesu, jehož režisérkou jsi Ty a energie místa

Navštívíme Váranáské chrámy

Místa modliteb a meditací, ukážu vám ty nejsilnější z nich a ty s prostorem pro vaše osobní zastavení. Do chrámů se nechodí na exkurzi, ale na bohoslužby. Každodenní aratí vám pomůže svou energií dojít tam, kam se na konci bohoslužby chodí. Ke své duši, k sobě. Kálí chrámy nám pomohou s intergrací našich stínů. 
Foto: Durga templ Váranasí 2022

Na kremačních ghátech uctíme život i smrt

Smrt je nezbytná součást života a je na nás, zda to vnímáme jako fráze, nebo jsme se s ní již potkali a víme. Pozorovat hořící těla a přemýšlet o životě! Prožijete se mnou dvoudenní vedený rituál smrti s novou vizí do svého života. Každá máme, co pouštet, co nechat zemřít a pro co se znovu narodit.
Foto: Manikarnika ghát 2022

Očista a znovuzrození v Ganze

Ganga je pro Indy matkou, Bohyní, řeka, která čistí karmu. Sen Indů je zemřít ve Váranasí na kremačních ghátech a pokud popel skoční V Ganze, je jejich osud / karma čistá. Každý den lidé dělají své malé modlitby / obřady vody. Večerní bohoslužba / aratí na Ganze je silný po stalení vedený rituál a my se ho zůčastníme také. Uděláme si obřadní koupel v řece každá tak, jak si troufne, od pokropení se na lodi po plnou koupel. 

Můžete využít ajurvédské masáže a léčbu

Přímo v našem domě. Mě osobně ajurvéda mě vyléčila z akutní revmatoidní artritidy. Absolvala jsem ucelenou kůru pančacarmy. I vy můžeme během svého pobytu začít jinak. Jsme v Indii, takže minimálně s jógou, konzultací s lékařem.

Více informací

Zažijete bohoslužbu, půdžu pro své nové vize

Když se děje v životě Indů něco velkého, uspořádají pro sebe BohoSlužbu. Tak to bývávalo i u nás v době našich babiček, jiné kultury udělají přechodový rituál. Je to totéž. Bude to Váš čas se spojit se svými tužbami a cíli a půdža nám k tomu pomůže. Brahma povede rituál v sánskrtu, vybere se vhodné datum a místo. Některý z chrámů, či přímo ghát /schody do Gangy/. Foto: půdža ve Vodním chrámu 2017

Pojedeme mezi ženy z lesa, Adivasi

Zažijete vesnici 200 let zpět, podojíme krávu, vypereme prádlo u studny, upečeme placky na ohni. Podpoříme místní ženy v jejich řemeslech a popovídáme si s nimi o životě a ženských tématech. Jsem na začátku, tvořím zde důvěru v nás "bílé" a moc si přeju nechat zažít i vás, jak čistý a jednoduchý život se dá vést. 
Foto: Adivasi 2023

Více informací

Potěšíme své ženské já nákupy

Začít můžeme ve Váranasí na Godolii a pokračovat v Bombaji a věřte mi, že vás umím zavést na ten správný "bazár" :-). Oblečení, šperky, botičky, co se třpytí, dárkové předměty, sošky Bohyní a Šivy, vonné tyčinky, aroma oleje a ajurvédská kosmetika, Organic India, indické čaje ... ořechy a co hlavně? No přece koření! 

Svou cestu zakončíme v Bombaji

Kdysi hlavním městě Indie. Proč Bombaj a ne Dillí? Protože má moře :-), má rozlehlé prastaré  jeskynní chrámy podobné Khadžuráhu /ostrov Elephant/ vhodné ke kontemplaci a závěr Tvé cesty. Má úchvatnou londýnskou architekturu, která tady zbyla z dob, kdy bývala kolonií. Gándího dům celou tuto dobu zachycuje. Zahrady s výhledem na město ... Bude to takový náš přistávací můstek mezi civilizacemi. 

 

I Ty můžeš proměnit temnotu ve Světlo

malá skupinka 5 - 10 žen

Cena bez letenek cca 25.000Kč

placeno postupně / rozpis níže

 • Budeme cvičit jógu a meditovat
  I když to není náš hlavní cíl cesty. Uctíme tím indickou tradici a opečujeme se. Bioenergetická cvičení podle potřeby.
 • Součástí této skupinové cesty je sebepoznávací proces
  formou každodenních ranních a večerních sezení ve společném kruhu žen /cca 1h/, každý den je tematické vedení, příprava na nadcházející zážitky, rituál smrti je provázený
 • V rámci cesty máš 1h individuální setkání s Renatou Sahani
  kde se můžeme podívat na Tvé osobní téma a to přímo ve Váranasí, pokud chceš i předem /fb skupina/
 • program střídá dostatek osobního volna
  najdeme místa, kde se dá i v tomto rušném městě spočinout a zastavit se
 • cesta začíná již několik dnů předem
  v uzavřené fb skupině laděním na vaše osobní téma poutě
 • pravidelné sdílení v kruhu žen
  nám pomůže integrovat a zharmonizovat prožitý den
 • budeme držet tiché dny, půldny
  a pokusíme se omezit pobyt na mobilech a sítích
 • každá jede sama za sebe
  a přeci společně
 • necítíš se / nechceš / nemůžeš rovnou do Indie? ale pouť Tě láká?
  nový online program z domova je nově otevřenou možností

Smysl poutě

Napojit se na sebe a svou spiritualitu, na Boha / Bohyni v sobě ať je nazýváš jakkoliv. Civilizační detox, transformace, průchod krizí, znovunalezení smyslu svého život ... 

Hlavní témata všech termínů poutě

Rekapitulace Tvého dosavadního života formou vizualizací a sdílení - pohled do rodové linie, karmická omezení - zvědomění stínů v Kálí chrámu - rituál uctění Bohyně -  rituál smrti na kremačních ghátech s přípravou - rituál znovuzrození koupelí v posvátné řece Ganze - celodenní návštěva lesních kmenů Adivasi se záměrem civilizačního detoxu - závěr a usazení cesty a prožitků je v Bombaji - odsud letecky návrat domů.

Předběžný
zájem o pouť

Zadáváte email za účelem vyzvednutí digitálního obsahu z webu www.zazemiprozeny.cz. Odběr můžete kdykoliv zrušit na jeden klik, který věříme, že nebudete mít chuť udělat :-). Tak to bude zajímavé ... Ochranu osobních údajů děláme takto

Od mládí jsem měla silný pocit, že život je něco víc, než se mi nabízí k vidění a žití v mé rodině, ve společnosti, na škole ... Že věci mezi nebem a zemí jsou vě mě ta podstata a bez kontaktu se svou duší mě to tady nebaví. Jenže tuhle dovednost nás nikdo neučil a neučil nás ani nic o ženském sebevědomí, ženské síle, ženské spiritualitě ... Rodinný model oběti žen, potlačování emocí a chybné myšlenkové přesvědčení vedly i u mě ke kolapsům vztahovým a i životním. Až vědomou prací a sebepoznáním jsem našla směr, nástroje duše a utřídila si prožitky z roviny spirituální do smysluplnného celku. Vím kdo jsem a kam jdu a těší mě tím provázet druhé ženy. Dělám tak už léta v rámci Školy pánevního dna, kterou jsem založila a provedla jí tisíce žen. Na této pouti půjdeme ale dál, hlouběji. Každá až tam, kam se odvážíte a taky kam je požehnáno, což není vždy samozřejmostí. 

Renata Sahani 

Renata Sahani

56 letá Češka, račice s asc. v kozorohu

Jsem milovnice života, Indie a Inda :-). S láskou k Indii takové, jaká je. Mojí silnou stránkou jsou vysoká empatie a odvaha.  Skočit a křídla roztáhnout až za letu. Párkrát jsem to pravda nestihla, ale nikdy jsem toho nelitovala. 

V Indii jsem se octla poprvé před 13 lety a od té doby jsem ji navštívila 9x. Jak? Zavolala mě tvář na fotografii, tvář Anandi May Má. Hříčkou osudu jsem se stala tehdy žákyní jiné Má - Anandi Má a můj dosavadní život se mi změnil až do morku kostí. 

Do Indie, tedy Tibetu, jsem tehdy /rok 2010/ jela na pouť k posvátné hoře Kailáš do Himalájí, poté mě to táhlo cestovat po Indii sama. Šílenství! 🙂 Bez znalosti angličtiny, bez zkušennosti s cestováním letadlem ... A jak to celé dopadlo?
Vidíte 🙂

 • fyzioterapeutka a 3 letým psychoterapeutickým výcvikem v biosyntéze 
 • roční výcvik v bioenergetice, práce s tělem
 • výcvik krizová intervence, práce s traumatem
 • tantrický a šamanský výcvik John Hawken
 • a další a další sebepoznávací a seberozvojové semináře
 • jsem duše tohoto programu

Sunil Sahani

40 letý Ind, štír štírovatý

Moje podpora je v zákulisí. Jsem bez jakéhokoliv ezo vzdělání a new age průpravy. Spiritualitu žiji od malička, v rodině ... Hinduismus a tantru mám v krvi. 

 • pro Renatu představuji znalost místního prostředí a lidí ...
 • ve jsem se Váranasí se narodil
 • budu spolu s ostatními muži váš bodygárd a průvodce vesnicí a vnitrozemím
 • chápající podpora pro rozmary a emoční stavy českých žen 🙂
 • organizátor, který ví, co Češka potřebuje 
 • organizace stravování a pitné vody pro evropská střeva a žaludky
 • zajištění externích průvodců a lektorů, lodí, džípů
 • zajištění bezpečí výprav
 • společný nákup místních jízdenek /vlaky, autobusy/
 • zajištění lékařské péče, včetně případného pobytu v nemocnici
 • doprovod na nákupy a po městě
 • zajištění taxi z a na letiště, tuk tuky, cyklorikši atd.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A teď hezky prakticky a v bodech

Kde budeme bydlet? 

 • ve Váranasí v našem ášramu, vyber si pokoj a spolubydlící v uzavřené fb skupině
 • v Bombaji v hotelu střední třídy

Co a kde budeme jíst? 

 • občas u nás, občas venku v osvědčených restauracích veskrze indické jídlo
 • máš-li nějaké extrémní stravovací požadavky, budeš to mít v Indii těžké /s bezlepkovou a bezmléčnou stravou je to v pohodě/
 • v Indii je běžné vegetariánství

Co když se budu chtít oddělit? 

 • nikdo Vás nikde nebude držet, ale na druhou stranu za vás budu mít zodpovědnost, takže bych byla velmi nerada za opuštění skupiny
 • případné krizové situace budeme řešit s třetí ženou přes Zoom a necháme se podpořit

Můžu zůstat dýl? Přijet dřív? 

 • zkuste mi napsat email s tímto požadavkem
 • z Váranasí se můžeš vrátit rovnou do Evropy domů a Bombaj nemusíš absolvovat i když by to byla škoda

Jak probíhá přijetí a cestu?

 • do skupiny si vybírám ženy tak, abychom ladily
 • neplaťte prosím, dokud nejste Renatou Sahani přijatá

Pro koho cesta není? 

 • Indii /Váranasí/ máš v malíčku, jedeš jen nasosat moje kontakty 
 • nechceš se účastnit programu, popřípadě máš ambice program řidit Ty 🙂

Co když se emočně zhroutím? 

 • i to se může stát, je třeba se sebou umět alespoň minimálně pracovat a na cestu vyrazit v přiměřené psychické kondici
 • vždy se snažím své klientky provést i temnými tématy a bolestí tak, jak nejlépe umím

Kolik to celé bude stát? Do kdy platím? 
Pozvané ženy
potřebují minimálně  30.000Kč

Plnně platící ženy cca 45.000Kč

 • mezinárodní letenka cca 23.000Kč
  Praha - Dillí a zpět přes Bombaj
 • vnitrostátní letenka Varanasi - Bombaj cca 3.000Kč
  ________________________________________

   

 • program a provázení s Renatou Sahani cca 7.000Kč
  POZVANÉ ŽENY MAJÍ ZDARMA
 • ubytování Váranasí cca 7 nocí 4.000Kč, platíte až na místě v místní měně /dvoulůžkový pokoj/
  POZVANÉ ŽENY MAJÍ ZDARMA
 • hotel 1 - 2 noci a další útrata v Bombaji cca 3.000Kč
 • doporučené kapesné na stravu /obědy, snídaně/ a hlavně na dárky ... cca 3.000Kč
 • ajurvéda v libovolném rozsahu /masáže, léky, ošetření lékařem/ cca 3.000Kč

V ceně není, hradíte si sami

 • výlet mezi lesní kmeny džíp, na který se složíme
  POZVANÉ ŽENY MAJÍ ZDARMA
 • strava v ášramu anebo venku v restauracích
  pro Tvůj odhad
  - oběd venku i v ášramu cca 250Rs = 75Kč
  - společná snídaně v ášramu  je cca 200Rs = 60Kč
 • tuktuky, rikša, vstupenky, průvodci
 • příspěvek ženám z vesnic, které navštívíme je dobrovolný, stejně jako příspěvek na ateliér v ášramu
 • ajurvédská kůra, jedna 50min masáž /masáž 330Kč/

Pro hoho je cesta ne/vhodná?

 • vhodná pro ženy se sebreflexí a jistou zkušenností se sebepoznávacími semináři
 • pro ženy, které chtějí naplnit záměr cesty a tou je pouť
 • jsem raději, když mě znáte minimálně z laických kurzů pánevního dna a víte, co ode mě můžete čekat 🙂 
 • nevhodná je pro záměr turistického a konzumního využití cesty

Nejčastější dotazy k cestě

Nevyznám se ve všech těch indických božstvech, nejsem jogínka

Vadí to komu? 🙂 Mě ne. Láká Tě cesta? Tak pojeď. Renata Sahani

Chci jet, ale nechci se účastnit programu.

Tak přijeď na sólo pobyt, ale v jiný termín, než mám já skupinovou pouť. Jsi vítaná.

Váhám mezi poutí a sólo pobytem

Odpověz mi /a tím i sobě/ na otázky k přijetí na pouť. Mnohé se Ti vyjasní

Bojím se, mám strach jet. Obávám se prožitků, organizace, jiných věcí.

Strach není špatný průvodce, důležité je, jak si jej vyložíme a co s tím porozuměním uděláme. Chceš to se mnou probrat? Zavolej mi v předem domluvený čas.

Tvoje motivace k cestě

Zajímá mě, kdo s námi jede :-). Kdo jsi / jste a jak to máš / máte s cestou? Zdovolením dále tykám ... Jakou máš k cestě motivaci? Účastnice na pouť si vybírám ... Pokud mi odpovíš na otázky, mnohé si ujasníš také sama. Takže mi napišt prosím odpovědi volně do emailu.

 1. Byla jsi někdy v Indii? v podobné zemi?
 2. Co od poutě čekáš? co by Ti měla přinést? jakou máš motivaci? 
 3. Známe se? byla jsi na kurzu pánevního dna? odkud jsi se o ceste dozvěděla?
 4. V jaké životní situaci se momentálně nacházíš? /spokojenost, krize, cítím, chystám změnu .../
 5. Medituješ? cvičíš jógu? 
 6. Souhlasí rodina a blízcí s Tvou cestou?
 7. Jak bys popsala svou osobnost, máš zkušennost se sebepoznávacími semináři? přiměřenou sebereflexi?
 8. Umíš plavat? jak jsi na tom s angličtinou? jsi schopná samostatně cestovat letadlem?
  Nemusíš nic z toho, jen zjišťuji jak přizpůsobit cestu a porgram.
 9. Jaké máš stravovací návyky? Na cestě nedržíš půst! Jesti jsi vegetariánka, je to v pohodě, i bezmléčna strava by se dala, ale neumíme zajisti 100% bezlepkovou stravu /kaše, placky/.
 10. Váháš mezi společnou cestou celé skupiny a sólo cestou? Proč? Co se Ti honí hlavou?
 11. Máš z něčeho strach? V jakém ohledu? /organizace, jak budeš vše prožívat .../
 12. Máš ke mě / Renatě Sahani důvěru jako průvodkyni? 
 13. Proč sis vybrala právě Váransí? Proč Indii? Nechceš jet vlastně do mnohem klidnějšího města? Do turistického resortu? Do luxusního hotelu? Jinam? 🙂 
 14. Jak si sladěná s cenou cesty? Je pro Tebe vše v pořádku?