Zázemí pro ženy. cz

Podpořte naše projekty v Indii

Je vám blízké a sympatické, co dělám? S mým indickým manželem děláme? Jak o věcech přemýšlíme? Jaký druh pomoci a pro koho podporujeme? Jsem tady v Indii pro ženy. Stejně jako v Praze a České republice jsou mé aktivity pro ženy www.skolapanevnihodna.cz, tak i tady, v mém druhém domově Váranasí, ve svém poslání pokračuji dál. Moje zájmy, koníčky, povolání a tím i pomoc v Indii míří dvěmi směry. K oběma mám vztah již od mládí a oba byly vždy v mém životě přítomné dohormady. Kliknutím na odkaz si můžete o každé oblasti přečíst podrobněji a naladit se na ni, zavnímat v nich ženské příběhy, tužby, sny ..., které vás věřím osloví stejně tak, jako oslovily mě. Zatím jsem ve fázi zakládání neziskové organizace /z.s./ a v procesu propojení se s charitatvní organizací darujmej.cz >>. Až to bude hotovo, dáme sem vědět. Zatím můžete dát vědět vy nám svůj předběžný zájem o navázání spolupráce a případné nabídky pomoci od finačního daru po darování například času, vědomostí, dovedností. A jaké jsou tedy ty dva směry? 

Ženské zdraví a jeho prevence, jsem fyzioterapeutka s tříletým psychoterapeutickým výcvikem v biosyntéze, bioenergetice, praktikantka jógy

Škola pánevního dna dna v Indii nabírá svůj specifický směr. Co je hotovo? Vybudovala jsem ve Váranasí ordinaci, propojila se s úžasnými lékaři a začali jsme s prvními léčebnými balíčky pro ženy, které je potřebují. A veřte mi, že temata poporodních poranění pánve, močová inkontinence, pokles pánevního dna jsou tady také. A tabu tady je dvojnásobné, než u nás v ČR. Je čas změny i tady v Indii.

Podpoř prevenci a osvětu Škola pánevního dna v Indii

Jednorázový hmotný dar / pravidlený finanční příspevek
Základna indické Školy pánevního dna je ve Váranasí. Ale putujeme i na vesnice ... a indické ženy se ptají, zajímají a ty odvážnější také zkouší cvičení a techniky pánevního dna mé Metody 3x3 se stejnou nadějí a úspěchem, jako ženy české.

Umělecké řemeslo - batika, šicí dílna, škola šití pro indické ženy, obchod, výtvarný ateiér u nás v meditačním domě ve Váranasí

Mnozí si pamatujete na Malé Straně v Praze náš indický obchod. Látky, barvy, indické hedvábí. Textilní mandaly, které jsme léta v malém z Indie vozili. To všechno tvoření a nápady kolem módy ... A co teprve můj ateliér v Bubenči na Hradčanské. Vzpomínky, které ožívají v Indii naplno a hlavně zde mají svůj zdroj. Už nyní s ženami šiji, ale chceme víc. Už nyní v Indii batikuji, ale budu víc ... Buďte u toho!

Podpoř šicí dílnu v Gangapuru, nebo ateliér ve Váranasí

Jednorázový hmotný dar / pravidlený finanční příspevek
Možností, jak šikovné indické ženy zapojit a dát jim možnost přivýdělku je mnoho. Mě chytl už před léty za srdce nápad podporované šicí dílny. Já mám střihy, nápady, umím věci zorganizovat. 3 - 6 měsíční škola šití je pro indické ženy často šancí životní.

 Zatím jsme ve fázi zakládání neziskové organizace /z.s./ a v procesu propojení se s charitativní organizací darujmej.cz >>.

Daruj šicí stroj

Stroje do ateliéru Váranasí, Gangapuru
Pamatujete na tu dobu, kdy i pro nás byl šicí stroj "majlant"? Za mých dívčich let, ve zlatých "devadesátkách", to byla radost i nutnost zároveň. V Indii to platí dodnes. A zejména na vesnici ...
Cena: 3.000Kč / 10.800Rs

Přispěj na tuk tuk

Přispěj jednorázově / pravidelně
Jak převézt rodící ženu do nemocnice? Se sanitkami je to v džungli těžké, stejně tak na vesnicích, kam nevedou silnice. Žena si porod ne vždy může naplánovat a hlavně je tady otázka pochopení jejího muže a sousedů vesnice ...
Cena: 27.770Kč / 100.000Rs

Daruj školu šití

Cena: 3.000Kč / 10.800Rs
3 - 6 měsíční škola

Daruj WC, kadibudku

Přispěj jednorázově / pravidelně
Mít WC není samozřejmost pro většinu mnohé venkovské domy nižší a střední třídy. Ne že by je nechtěly, ale vybodování toalety je pro mnohé nákladné a nereálné ...
Cena: 27.770Kč / 100.000Rs

Daruj voučr na masáž

Cena: 277Kč / 1.000Kč Rs
Pro ženy, které si to nemohou dovolit

Daruj voučr na léky

Libovolná částka / 1 kůra / 1 žena cca 3.000Kč / 10.800Rs
Ajurvéda není naše, ale indických žen. Jenže ony na ni mnohdy nemají. Chemická západní léky jsou levnější ...

Daruj vložky

1 dívka / 1 rok / 3.000Kč / 10.800Rs
Nedáváme dívkám peníze, ale nakupujeme vložky ve velké a vozíme je do vesnic dívkám /ženám/, které je potřebují. Po porodu zejména ..

Pro ženy? 

Bude-li spokojená žena, bude spokojená celá rodina, její děti, manžel, celá vesnice ... země, svět ... Jenže ten pocit spokojenosti se může lišit. My na západě vypadá, že jaksi nemáme nikdy dost. Ale žena v Indii si váží i mála. V mnohém jsme si podobné. Potřebujeme ke svému pocitu štestí dobré zdraví, kolem sebe své blízké, čistou vodu, čistou přírodu, dobrou úrodu na poli ... a práci, která nás naplňuje i živí. Co víc? Indky nižších a středních vrstev nepotřebují drahé dovolené, zbytečné věci do domácosti, ani kvantum oblečení. I když hezké nové sárí jednou za rok musí být! :-). Potřebují mít své základní jistoty a skoro by se mi chtělo říct práva, jako je dostupnost lékařské péče, zabezpečení přiměřených hygienických podmínek a vemi důležité je pro indické ženy mít svůj malý finanční přijem. Aby nebyly zcela závislé na svých mužích, pokud například svou roli živitele zrovna dobře neplní. Vdovy jsou v Indii kapitolou zvlášť. 

Komu a jak pomáháme?

Pomoc je pro nás výměna a taky vrácení jakéhosi  "dluhu"
vůči chudším zemím, než jsme my. "Třetí země" by nebyly, kdybychom my ... 

 

 • Pomáháme tak, aby to bavilo nás i vás
  A to je asi základ. Mít ve všem, co děláme srdce a vášeň. Netrpět, nezachraňovat a nepomáhat s energií blahosklonné pomoci, ale spíš v náladě vzájemné výměny a inspirace.
 • Samozřejmostí je dokládání naší pomoci fotkami a příběhy žen
  v uzavřené fb skupině Zázemí pro ženy Váranasí se začnou brzy objevovat příběhy, které tak řády čtete, příběhy, které s námi tvoříte a píšete také vy ...
 • Naše pomoc je v oborech, které známe
  Snadno mě někdo oblafne ve věcech, které se mě netýkají, ale péči o ženy umím. Pohybuji se léta ve zdravotnictví a sociálních službách. Praxi pečovatelky mám za sebou ve zlínských pečovatelských domech, vlastní obchod na Malé Straně, ateliér v Karlových Varech i Praze mi dávají alespoň základy toho s čím se tady v Indii potkávám. Vím rizika a znám indickou mentalitu.
 • Naše pomoc je pro lidi, které známe
  Jak rozlišit hraní si na chudobu a "potřebnost" od těch, kteří si naši i vaši podporu opravdu zaslouží? To je v Indii na léta. Věřím, že můj cit spolu opakovanými pobyty tady v Indii a Sunilův bonus domorodce nám dávají dobré rozlišovací schopnosti. Přesně ty, které lidem, co pomáhají na dálku chybí. My jsme tu! Jsme denně v kontaktu s lidmi, pro které své projekty tvoříme.
 • Vybíráme si malé lokální zvládnutelné projekty
  Kdysi jsem měla velké cíle a nereálné plány jak životní, tak také charitativní. Doplatila jsem na ně a poučila se. Nyní si vybírám zcela záměrně malá sousta a jdu krok po kroku. Podívejte se, co jsme už v Indii dokázali a co je za námi a posuďte sami, jak se nám daří. Zkrátka jedno po druhém ... a každá velká věc se skládá z těch malých dílčích kroků, když víme, kam směřují a vedou. A já to vím.
 • Spolupracujeme jen s lidmi, které známe
  Tady v Indii děla snad každý "social work", je tady moře sociálních organizací, často politicky motivovaných neziskovek a korupce jen kvete. Kveteme z toho také :-). Upřímně, tato zjištění ke mě začala přicházet až v posledních letech, kdy jsem sundala růžové brýle, kterými jsem se na Indii dívala. O to důležitější se mi teď zdá pomáhat tam, kde známe místní lidi. A spolupracovat s nimi vždy tam přímo na místě. A tady opět děkuji Sunilovi za to, že můžu, že můžu být všemu blíž a svou energii, ani vaši podporu tím nevyhazujeme z okna.Vždy najde svůj původní cíl.
 • Nedáváme nadmíru, spíš učíme
  pomoc pro nás není v duchu: udělat to vše za někoho, kdo by to mohl udělat sám. Ale víte, indická povaha nemá ten draif, strukturu a vůli, na venkově často chybí zkušenosti a zejména malé finance na rozjezd.
 • Víme, že vaše pomoc je důvěra v nás
  A snažíme se ji nezklamat. Rádi sdílíme to, co se nám povedlo fotografiemi na facebooku i tady na těchto nových webových stránkách. Sledujte nás a zároveň se přesvědčte, jaké pokroky děláme a jakou radost vy děláte spolu s námi. Je to smysluplné! Je to potřeba a hlavně, je to tak nějak samozřejmé, no ne?