Zázemí pro ženy. cz

Pouť pro vaši skupinu

Přivez si sem svou vlastní skupinu. Ať již jako součást delší cesty Indií, nebo je Váransí váš hlavní a primární cíl. Máte celý dům samy pro sebe, vlastního kuchaře, meditační místnost k praxím jógy ... Kapacita 'domu je ideálně 10 lidí, ale brzy bude naproti našeho ášramu malý rodinný hotel, takže váš počet může být i vyžší. Máme dostatek prostoru k vašemu společnému scházení se, jídlenu, střechu a pokoje s evropskými potřebami /teplá voda, wifi, povlečení, ručníky/. Máme tady výhodu místních a zavedeme vás na místa, kam se jako turisti nedostanete. Poznáte naši rodinu, pokud budete chtít a život v Indii zevnitř. 

Děkuji Tamaře Melisse,
https://www.tamaramelissa.cz/

která se se svou skupinou odhodala jako jedna z prvních využít naplno to, co tak ráda sdílím a to je Váranasí spirituální, Váranasí s příchutí smrti a Gangu, jako šanci znovuzrození. Přijelo sem 6 úžasných žen, přivezly energii Arunáčaly a sebe. Otevřené ... a ve vědomí toho, kde se nachází. Užily jsme si nejen Váranasí, ale byly jsme také mezi ženami tradičních kmenů Adivasi, dozvěděly se mnohé ze života žen tady, ale také nakupovaly, bavily se u vystoupení klasické hudby a Kathaku, čichaly indické vůně esenciálních olejů i indických jídel připravovaných našim kuchařem. Váranasí jsou prastaré velmi silné chrámy a bohoslužby v nich s bubny a zpěvem, je to každovečerní aratí u Gangy, jsou to oživlé postavy Bohů a Bohyní, které známe z našich evropských představ. Je to také přítomnost učitelů a guruů, které toto město přitahuje odnepaměti. Váranasí je Smrt i Znovuzrození, Tma i Světlo. Drsná realita žebráků i luxus. Takové akvárium lidského vývoje a žití. Navštiv Váranasí a nikdy už nebude nic stejné. Budeš ho milovat, nebo nenávidět a Tvůj život se promění od základů. Vrátíš se jiná, očištěná, zbavená zbytečných závaží a představ, co je a není život sám. 

Toto je nabídka programu, který pro vás ráda připravím

 • můžete si vše najít v průvodci, Googlit, tápat a ztrácet tady ve Váranasí čas
 • můžete se o vše okolo vaší skupiny, postarat sami
 • nebo si nechat poradit, využít našich znalosti "místních" a užít si svůj čas tady naplno a v uvolnění, že o organizaci se stará někdo jiný
 • takto to udělala skupina Tamary Melissy a ženy plynuly s tím, co bylo a jak to bylo
 • všichni víme, že v Indii se nedá nic naplánovat na 100%, v Indii se musí improvizovat, pouštět věci a plynout ... nechodíme se sem učit právě toto? 
 • takže tady je příklad, malá nabídka toho, co se mnou, s námi můžete zažít

Navštívíme Váranáské chrámy

Místa modliteb a meditací, ukážu vám ty nejsilnější z nich a ty s prostorem pro vaše osobní zastavení. Do chrámů se nechodí na exkurzi, ale na bohoslužby. Každodenní aratí vám pomůže svou energií dojít tam, kam se na konci bohoslužby chodí. Ke své duši, k sobě. Kálí chrámy nám pomohou s intergrací našich stínů. 
Foto: Durga templ Váranasí 2022

Na kremačních ghátech uctíme život i smrt

Smrt je nezbytná součást života a je na nás, zda to vnímáme jako fráze, nebo jsme se s ní již potkali a víme. Pozorovat hořící těla a přemýšlet o životě! Prožijete se mnou dvoudenní vedený rituál smrti s novou vizí do svého života. Každá máme, co pouštet, co nechat zemřít a pro co se znovu narodit.
Foto: Manikarnika ghát 2022

Očista a znovuzrození v Ganze

Ganga je pro Indy matkou, Bohyní, řeka, která čistí karmu. Sen Indů je zemřít ve Váranasí na kremačních ghátech a pokud popel skoční V Ganze, je jejich osud / karma čistá. Každý den lidé dělají své malé modlitby / obřady vody. Večerní bohoslužba / aratí na Ganze je silný po stalení vedený rituál a my se ho zůčastníme také. Uděláme si obřadní koupel v řece každá tak, jak si troufne, od pokropení se na lodi po plnou koupel. 

Můžete využít ajurvédské masáže a léčbu

Přímo v našem domě. Mě osobně ajurvéda mě vyléčila z akutní revmatoidní artritidy. Absolvala jsem ucelenou kůru pančacarmy. I vy můžeme během svého pobytu začít jinak. Jsme v Indii, takže minimálně s jógou, konzultací s lékařem.

Více informací

Zažijete bohoslužbu /půdžu/ pro své nové vize

Když se děje v životě Indů něco velkého, uspořádají pro sebe BohoSlužbu. Tak to bývávalo i u nás v době našich babiček, jiné kultury udělají přechodový rituál. Je to totéž. Bude to Váš čas se spojit se svými tužbami a cíli a půdža nám k tomu pomůže. Brahma povede rituál v sánskrtu, vybere se vhodné datum a místo. Některý z chrámů, či přímo ghát /schody do Gangy/. Foto: půdža ve Vodním chrámu 2017

Pojedeme mezi ženy z lesa, Adivasi

Zažijete vesnici 200 let zpět, podojíme krávu, vypereme prádlo u studny, upečeme placky na ohni. Podpoříme místní ženy v jejich řemeslech a popovídáme si s nimi o životě a ženských tématech. Jsem na začátku, tvořím zde důvěru v nás "bílé" a moc si přeju nechat zažít i vás, jak čistý a jednoduchý život se dá vést. 
Foto: Adivasi 2023

Více informací

Potěšíme své ženské já nákupy

Začít můžeme ve Váranasí na Godolii a pokračovat v Bombaji a věřte mi, že vás umím zavést na ten správný "bazár" :-). Oblečení, šperky, botičky, co se třpytí, dárkové předměty, sošky Bohyní a Šivy, vonné tyčinky, aroma oleje a ajurvédská kosmetika, Organic India, indické čaje ... ořechy a co hlavně? No přece koření! 

Svou cestu můžeme zakončit v Bombaji

Kdysi hlavním městě Indie. Proč Bombaj a ne Dillí? Protože má moře :-), má rozlehlé prastaré  jeskynní chrámy podobné Khadžuráhu /ostrov Elephant/ vhodné ke kontemplaci a závěr Tvé cesty. Má úchvatnou londýnskou architekturu, která tady zbyla z dob, kdy bývala kolonií. Gándího dům celou tuto dobu zachycuje. Zahrady s výhledem na město ... Bude to takový náš přistávací můstek mezi civilizacemi. 

 

Tohle ale není konec toho,
co v Indii se mnou můžete zažít,
čím vás s radostí a láskou provedu ...

 

Reference na pobyt ve Váranasí

na naše služby, péči a provázení

Napiš, pokud chceš, jaký byl ten čas pro Tebe tady? Proč sem přijet? Co bylo pro Tebe tady ve Váranasí nejsilnější? Piš klidně i dvakrát, naotoč video, nebo pošli email. Jsem vděčná za pohled z venku a na ty všechny samozřejmosti, které já už možná nevnímám.  Povzbuď váhající ženy s předsudky o Indii. Buď osobní, nebo obecná, piš o svých představách a o tom,jaké to vše ve skutečnosti bylo. Pocity, emoce, nálady i fakta, to chtějí slyšet ženy, které se rozmýšlí a neví. 
Děkuji velmi. Renata 

Nejčastější dotazy

Chceme ve Váranasí jen něco z nabízeného programu

Ano, počítáme s tím, možná si naopak vybetere výlet mimo Váranasí ze záložky Inspirace k pobytu. Můžeme si zavolat a váš ideální program vytvoříme na míru společně.

Budeme mít sebou svého průvodce

V pořádku, pokd zná Váranasí tak, jako místní, užijete si věřím cestu i tak. My máme místní ženu a ta s námi cestuje /a musí cestovat/ vždy mezi Adivasi do tradičních vesnic jako záruka pro místní vesničany a taky se zkušeností na to se ženy zpravidla ptají. Pracuje tady ženský stud, takže mezi Adivasi necháme vašeho průvodce doma.

Kolik nás může být nejméně / nejvíce

Záleží na počtu dní, které u nás strávíte s požadavkem na mou přítomnost. Je třeba se předem na všem individuálně domluvit. Ideální skupina je 6 žen. Pokud budete například jen 3 a zůstanete 10 dní, nemohu zde pro vás být 24h/denně. Domluvíme se na vhodném režimu a cenách předem.

Byli bychom smíšená skupina, ne čistě ženská

V pořádku. I když se specializuji na témata ženská i muži jsou vítáni, pokud cestujete společně. Jen naše pobyty nejsou o marihuaně a čistém turismu, provázíme rádi místy s duchovním přesahem.

Kolik bude program stát?

Orientačně se můžete podívat pod záložku Služby k pobytu / ceny a finální cenu služeb si domluvíme individuálně.

Od mládí jsem měla silný pocit, že život je něco víc, než se mi nabízí k vidění a žití v mé rodině, ve společnosti, na škole ... Že věci mezi nebem a zemí jsou vě mě ta podstata a bez kontaktu se svou duší mě to tady nebaví. Jenže tuhle dovednost nás nikdo neučil a neučil nás ani nic o ženském sebevědomí, ženské síle, ženské spiritualitě ... Rodinný model oběti žen, potlačování emocí a chybné myšlenkové přesvědčení vedly i u mě ke kolapsům vztahovým a i životním. Až vědomou prací a sebepoznáním jsem našla směr, nástroje duše a utřídila si prožitky z roviny spirituální do smysluplnného celku. Vím kdo jsem a kam jdu a těší mě tím provázet druhé ženy. Dělám tak už léta v rámci Školy pánevního dna, kterou jsem založila a provedla jí tisíce žen. Na této pouti půjdeme ale dál, hlouběji. Každá až tam, kam se odvážíte a taky kam je požehnáno, což není vždy samozřejmostí. 

Renata Sahani 

Renata Sahani

56 letá Češka, račice s asc. v kozorohu

Jsem milovnice života, Indie a Inda :-). S láskou k Indii takové, jaká je. Mojí silnou stránkou jsou vysoká empatie a odvaha.  Skočit a křídla roztáhnout až za letu. Párkrát jsem to pravda nestihla, ale nikdy jsem toho nelitovala. 

V Indii jsem se octla poprvé před 13 lety a od té doby jsem ji navštívila 9x. Jak? Zavolala mě tvář na fotografii, tvář Anandi May Má. Hříčkou osudu jsem se stala tehdy žákyní jiné Má - Anandi Má a můj dosavadní život se mi změnil až do morku kostí. 

Do Indie, tedy Tibetu, jsem tehdy /rok 2010/ jela na pouť k posvátné hoře Kailáš do Himalájí, poté mě to táhlo cestovat po Indii sama. Šílenství! 🙂 Bez znalosti angličtiny, bez zkušennosti s cestováním letadlem ... A jak to celé dopadlo?
Vidíte 🙂

 • fyzioterapeutka a 3 letým psychoterapeutickým výcvikem v biosyntéze 
 • roční výcvik v bioenergetice, práce s tělem
 • výcvik krizová intervence, práce s traumatem
 • tantrický a šamanský výcvik John Hawken
 • a další a další sebepoznávací a seberozvojové semináře
 • jsem duše tohoto programu

Sunil Sahani

40 letý Ind, štír štírovatý

Moje podpora je v zákulisí. Jsem bez jakéhokoliv ezo vzdělání a new age průpravy. Spiritualitu žiji od malička, v rodině ... Hinduismus a tantru mám v krvi. 

 • pro Renatu představuji znalost místního prostředí a lidí ...
 • ve jsem se Váranasí se narodil
 • budu spolu s ostatními muži váš bodygárd a průvodce vesnicí a vnitrozemím
 • chápající podpora pro rozmary a emoční stavy českých žen 🙂
 • organizátor, který ví, co Češka potřebuje 
 • organizace stravování a pitné vody pro evropská střeva a žaludky
 • zajištění externích průvodců a lektorů, lodí, džípů
 • zajištění bezpečí výprav
 • společný nákup místních jízdenek /vlaky, autobusy/
 • zajištění lékařské péče, včetně případného pobytu v nemocnici
 • doprovod na nákupy a po městě
 • zajištění taxi z a na letiště, tuk tuky, cyklorikši atd.