SpoluPraxe

Ženy západu i východu mají svou vlastní víru a své vlastní praktiky na duchovní cestě životem. Cíl a tužby jsou ale společné. Být blíž Bohu, Bohyni a sobě. Mít střechu nad hlavou se svou nejbližší rodinou, obživu, zdraví, čistou vodu, přirodu a vzduch. Žití v míru, v dobré zemi s dobrými přáteli a moudrými vůdci. Potřebuje někdo něco víc?

Restart hodnot a návrat dopředu

Co se myslí slovem Praxe?
Je běžné, že v každé kultuře se lidé snažili být lepšími, pracovat na sobě, dělat své okolí lepším místem k životu. Tyto kvality většinou nepadají z nebe, ale musí se dělat, iniciovat. Vize a sny se zhmotňují skrz naše konání. A tak i duchovním se človek stává praktikováním určitých postupů, technik a cvičení, jako jsou například prio začátek třeba duševní hygiena, modlitby, meditace ... dodržování určitých etických zásad, zkrátka Praxe. Na východě je to nazýváno Sádhanou. V Indii není možno začít den bez momentu obrácení se dovnitř do sebe, stejně tak i na cestě do spánku to prospívá. Dvakrát do roka se praktikuje déle /zpravidla 9 dní/ v tzv. "ústraní", u nás to byly / jsou třeba poutě a pobyty v klášterech. 

Známe praxi křesťanskou, šamanskou, jógovou, budhistickou ... Jinou. Nemusíme kvůli ní chodit do kostela, ani do ášramu, ale bývá to příjemné a povzbudivé. Máme vedení a podporu druhých. Sdílíme svou víru. A zpravidla je na takovém místě někdo, kdo je dál a ví ... Každá máme svou vlastní duchovní praxi tak i tak. Žijeme ji každý den mimoděk a nevědomě.

Pokud máte chuť se propojit a jít každá tou svou praxí a přeci společně, udělejme to.

Sejděme se v ZáZemí pro ženy na Modlitacích /modlitba + meditace/, nebo na Ranní Praxi. Setkáním Vás provedu k té Vaší Praxi a můžete se ve vedení střídat, obohatit jedna druhou svou vlastní cestou k? Jaké jméno používáte pro pojmenování Boha / Bohyně Vy? Příroda? Síla? Živa? Propojme se a uctěme se navzájem, nablízko. Jenom tak se to stane i ve světě jako celku. 

Nenahrazujme si tuto touhu víkendovým scházením se v nákupních centrech, na demonstracích Covidu ... 

Praktikujme. Doba Co-vidí nás k tomu vede.
Jakou praxi děláte Vy? Co Vás učila Vaše máma? Co k Vám přišlo později samo?

Inspirace: Kniha Cesta ženy k Bohu >>

Inspirace

Kniha

Přijatelná pro ženy všech zvyků a tradic. Nenásilná a inspirativní. 

Flow summit

Podívat se >>

Možná je naše slovanská kultura Východu blíž, než si myslíme. Védy, které vznikaly před několika tisíci let říkají, že jsme Indoevropanky a máme společnou kulturu, tradice, ale třeba i ornamenty na zdech a zdobení oděvů. Jen jsme možná zapomněly ... Obnovíme paměť a naše pohanské zvyky? Kresťanství je zrcadlí v mariánských kultech, na které je Morava tak bohatá. Máte ráda lidové svátky? Tradice, rituály a zvyky?

Podzimní program

Momentálně nejsou k dispozici žádné akce.

V programu ZáZemí najdete praktické inspirace, semináře a přednášky na podporu spojení s vnitřním rytmem uvnitř i venku. V sobě i v přírodě. Je to místo komunitní, nepreferuje žádné vyznání, směr ani náboženství. Vše, co potřebujeme máme v sobě. Pojďte se podělit o svou životní cestu a možná potkáte ty, které jdou stejným směrem ...