Sousedky spolu

Mám ráda indické žití na ulici ... všichni pospolu ..., nebo malé chatrče velikosti našich koupelen :-). Všichni tak nějak víme, že jsme na jedné lodi a spolu. Že jsme jedno. Známe se, vidíme si do talíře a rodina se drží dohromady zcela přirozeně, k přežití. Tolerance a sdílení s pokorou ... Rodové osady tam nemusíme studovat z knih, ale žijeme je na vesnici přímo ... Nemocná západní anonymita nám dala falešnou svobodu a odcizení se ... Znáš svoji sousedku? 
Rodinu? 
Rodinu duchovní?

Sousedky, seznamte se ... 

Vím, tady na Moravě to není Praha, i když Malá Strana, kde jsem dříve žila, byla takovou malou vesnicí vždy. Já osobně vnímám i Prahu domáckou ... a malou. Také díky jednomu malému komunitnímu centru na Kampě, kde se každý večer vyhrává, pije 🙁 a veselí ... Někdy je težké najít ženy podobné krevní skupiny, životního pohledu, věku ... Já sama jsem stěhovací typ, ale přátelsví navazuji okamžitě. Nemáme to tak každá z nás. Kolem ZáZemí pro ženy se točí ženy jako Ty ..., tak se seznamte a propojte se ... A možná časem bude i ta Rodová osada.

Co začít sousedským setkáním na nejhezčím místě ve Vaší čtvrti?
Není takové? Tak to se musí vybudovat :-). Nemusíme se přeci vidět jen na pivních slavnostech :-).
Ale i potok, les jsou fajn, děcké hřiště?
Školní zasedačka? 

Že si s nimi nerozumíš? Tak si najdi ty, se kterými ladíš ... Proč? Co my víme, kdy se svět opravdu promění na místo bez mobilů, facebooku, internetu a aut. Ve společenství se jde životem líp, líp se drží duchovní praxe i vize lepšího světa.

A jestli takové přítelkyně kolem sebe máš, blahopřeji Ti!

 

  • 1
    Zaregistruj se do databáze
    Podmínkou je Tvá fotka, věk, životní role, povolání, zájmy a místo /čtvrť/, kde žiješ. Zlín není malý! A bez auta dojdeš pohodlně kam až?
  • 2
    S jakou ženou by ses chtěla potkat?
    Stejnou jako Ty? Starší, co Ti připomíná babičku? Tetu, která už mezi námi není? S kámoškou, co chce jen tak zajít do parku, nebo vrbou, co bude pozorně poslouchat Tvůj příběh?