Služba

Služba, protislužba, charita, pomoc ... anebo výměna toho, čeho já mám dost za to, co naopak postrádáme. V Indii je seva /služba/ také výraz úcty k životu a vhledu. Ne sbírání bodů do nebe a darů pro odpisy z daní. Kde najít tu rovnováhu mezi nevyžádanou pomocí a opravdovým užitkem? Mezi pomáhaním do roztrhání těla a pomocí z hojnosti a přebytku?
Pojďme to zkusit.
A darujme,
co můžeme a chceme ...

Sousedská výpomoc Zlínsko

Daruj svůj čas

Daruj péči

Daruj na

Daruj vhled

Daruj radost

Daruj cokoliv

Dej a bude Ti dáno ... 

Prakticky

 • 1
  Zaregistruj se do databáze
  Vidět to bude zde na webu, ale v uzavřené neveřejné členské sekci všech, se kterými to ladí.
 • 2
  Co můžeš a chceš nabídnout a komu?
  Kategorie služby, věci ... Máš moc jablek, či ořechů z vlastní zahrady? Daruješ masáž, nebo kosmetiku, svert, či šperky, které již nenosíš? Máš čas na sdílení a naslouchání? Můžeš některé z žen vypomoci finančně? Vyřídit něco na úřadu je pro Tebe hračka, nebo poradíš s kytkama na zahradě, či doma? Umíš zkrátit sukni, založit záclony, nebo pohlídáš dítě, či starou maminku?
 • 3
  Co bys ráda přijala Ty? Čím bys byla ráda obdarovaná?
  Možná Ti chybí jen málo a to málo je často moc pro Tvůj pocit sounáležitosti a dobrého světa s dobrými lidmi. Tak si přej ... Koupit si můžeš cokoliv. Dostat darem je vzácnější a cosi v nás uvnitř se možná hojí a léčí. Svět je dobré místo a lidi jsou hodní a štědří. Ženy jsou velkorysé a přejícné. Ne? Pojďme to změnit a nakazit touto "hrou" co nejvíce žen ve svém okolí ... Ráda bys zašla s některou ženou na čaj? Vyrazila na výlet? Oslov ji. Naučme se tvořit si svou realitu samy. Můžeme a musíme vystoupit z role oběti a nebo naopak nadřazenosti. Já Tě nepotřebuju patří do starého světa. Facebooková přátelství vyměňme za ta reálná a svět se stane lepším místem k životu.

Sousedky, seznamte se ... 

Vím, tady na Moravě to není Praha, i když Malá Strana, kde jsem dříve žila, byla takovou malou vesnicí vždy. Také díky jednomu malému komunitnímu centru na Kampě, kde se každý večer vyhrává, pije 🙁 a veselí ... Někdy je težké najít ženy podobné krevní skupiny, životního pohledu, věku ... Já sama jsem stěhovací typ, ale přátelsví navazuji okamžitě. Nemáme to tak každá z nás. Kolem ZáZemí pro ženy se točí ženy jako Ty ..., tak se seznamme a propojme.

Výměnu věcí můžeme odložit na později :-). 

 

 • 1
  Zaregistruj se do databáze
  Podmínkou je Tvá fotka, věk, životní role, povolání, zájmy a misto, kde žiješ. I když Zlín je malý ...
 • 2
  S jakou ženou by ses chtěla potkat?
  Stejnou jako Ty? Starší, co Ti připomíná babičku? Tetu, která už mezi námi není? S kámoškou, co chce jen tak zajít do parku, nebo vrbou, co bude pozorně poslouchat Tvůj příběh?