Zázemí pro ženy. cz

Podpořte ženy v Indii

Zakupte si členství v Klubu milovnic Zázemí pro ženy Váranasí a budete mít přístup k neveřejným článkům a sdílením o Indii z Indie. Zisk použijeme na pomoc indickým ženám.

Milé ženy,
přeji si, aby jste přispěly na naše projekty v Indii s radostí a lehkostí a vybraly si téma, které vás bere za srdce ♥, stejně jako nás. Jsme velmi vděční za jakoukoliv i malou částku. Za pomoc cílenou na vámi zvolený účel a taky neadresnou s důvěrou v nás a naše rozhodnutí priorit. Děkuji vám velmi za pomoc jednorázovou a také pravidelnou. Každá kapka do moře Indie se počítá a s kapek je celá řeka ... Jsem si vědomá toho, že doba není lehká a asi každá z nás zvažuje, kam své finance vloží. Přijímáme vaše dary s pokorou a posíláme je dál s nadšením a Láskou k zemi, která západní společnosti dala tolik duchovního bohatství, že by to bylo na pomoc a podporu nekonečnou. Se mnou osobně naladí rozdělení světa na pokrokový západ a chudé tzv. třetí země a věřím, že již brzy se vše dostane do harmonie. Než se tato energie Vodnáře propíše do obyčejného lidského bytí, musí se změnit a přenastavit mnohé, ulynou léta, lidské životy ...  a zatím můžeme být třeba my těmi prvními, kdo přispějí k posílení této tolik potřebné harmonie. Jsou to zbytečné velké slova? Ten svět je ale utvořen z jednotlivých lidských příběhů. Pomůžete nám ho udělat lepší? Rozhodli jsme se podpořit a pečovat zejména o ženy, vybrali jsme si jejich témata a našli možnosti pomoci na míru ženám. Podívejte se a posuďte sami, co vám osobně dává smysl, kde se vám sevřelo srdce, nebo prostoupila radost a těšení se sdílení realizované celým vašim tělem ... nechte se nadchnout do jednotlivých  projektů Zázemí pro ženy.
Proto jsme to vše dělali a děláme dál a dál ..., my tam Srdce a radost máme. 
Renata a Sunil Sahani 

 

Proč právě ženy? 

Bude-li spokojená žena, bude spokojená celá rodina, její děti, manžel, celá vesnice ... země, svět ... Jenže ten pocit spokojenosti se může lišit. My na západě vypadá, že jaksi nemáme nikdy dost. Ale žena v Indii si váží i mála. V mnohém jsme si podobné. Potřebujeme ke svému pocitu štestí dobré zdraví, kolem sebe své blízké, čistou vodu, čistou přírodu, dobrou úrodu na poli ... a práci, která nás naplňuje i živí. Co víc? Indky nižších a středních vrstev nepotřebují drahé dovolené, zbytečné věci do domácosti, ani kvantum oblečení. I když hezké nové sárí jednou za rok musí být! :-). Potřebují mít své základní jistoty a skoro by se mi chtělo říct práva, mít kde bydlet, co jíst a pít /téma vody/, zabezpečení přiměřených hygienických podmínek, dostupnost lékařské péče /porody/ a vemi důležité je pro indické ženy mít svůj alespoň malý finanční příjem. Aby nebyly zcela závislé na svých mužích, pokud například ten svou roli živitele zrovna dobře neplní. Vdovy a staré bezdětné ženy jsou v Indii kapitolou zvlášť  smutnou a potřebnou. Ženy týrané, sexuálně zneužívané, prodávané ... , to už je něco, co nechceme ani číst. Vždyť se nás to netýká. Ale svět máme jen jeden a je na nás, jak moc schováváme hlavu do písku. Nebo se chceme podílet na jeho proměně? Chceme a volá nás to být solidární s ostatními ženami světa / tady konkrétně Indie/ a rozdělit se o své zkušennosti /přispěji na osvětové přednášky/, o své bohatství /poskytnu finanční dar/ ... věřit /vědět/, že i malá změna se znásobí? Ony nám daly kdysi dávno védy, jógu, atmavičáru, duchovní bohatství velkých rozměrů, základ vědění lidstva. Co my jim vlastně nyní můžeme vrátit? A jak? 

Komu a jak pomáháme?

Pomoc je pro nás výměna a taky vrácení jakéhosi  "dluhu"
vůči chudším zemím, než jsme my. "Třetí země" by nebyly, kdybychom my ... 

 

 • Pomáháme tak, aby to bavilo nás i vás
  A to je asi základ. Mít ve všem, co děláme srdce a vášeň. Netrpět, nezachraňovat a nepomáhat s energií blahosklonné pomoci, ale spíš v náladě vzájemné výměny a inspirace.
 • Samozřejmostí je dokládání naší pomoci fotkami a příběhy žen
  v uzavřené fb skupině Zázemí pro ženy Váranasí se začnou brzy objevovat příběhy, které tak řády čtete, příběhy, které s námi tvoříte a píšete také vy ...
 • Naše pomoc je v oborech, které známe
  Snadno mě někdo oblafne ve věcech, které se mě netýkají, ale péči o ženy umím. Pohybuji se léta ve zdravotnictví a sociálních službách. Praxi pečovatelky mám za sebou ve zlínských pečovatelských domech, vlastní obchod na Malé Straně, ateliér v Karlových Varech i Praze mi dávají alespoň základy toho s čím se tady v Indii potkávám. Vím rizika a znám indickou mentalitu.
 • Naše pomoc je pro lidi, které známe
  Jak rozlišit hraní si na chudobu a "potřebnost" od těch, kteří si naši i vaši podporu opravdu zaslouží? To je v Indii na léta. Věřím, že můj cit spolu opakovanými pobyty tady v Indii a Sunilův bonus domorodce nám dávají dobré rozlišovací schopnosti. Přesně ty, které lidem, co pomáhají na dálku chybí. My jsme tu! Jsme denně v kontaktu s lidmi, pro které své projekty tvoříme.
 • Vybíráme si malé lokální zvládnutelné projekty
  Kdysi jsem měla velké cíle a nereálné plány jak životní, tak také charitativní. Doplatila jsem na ně a poučila se. Nyní si vybírám zcela záměrně malá sousta a jdu krok po kroku. Podívejte se, co jsme už v Indii dokázali a co je za námi a posuďte sami, jak se nám daří. Zkrátka jedno po druhém ... a každá velká věc se skládá z těch malých dílčích kroků, když víme, kam směřují a vedou. A já to vím.
 • Spolupracujeme jen s lidmi, které známe
  Tady v Indii děla snad každý "social work", je tady moře sociálních organizací, často politicky motivovaných neziskovek a korupce jen kvete. Kveteme z toho také :-). Upřímně, tato zjištění ke mě začala přicházet až v posledních letech, kdy jsem sundala růžové brýle, kterými jsem se na Indii dívala. O to důležitější se mi teď zdá pomáhat tam, kde známe místní lidi. A spolupracovat s nimi vždy tam přímo na místě. A tady opět děkuji Sunilovi za to, že můžu, že můžu být všemu blíž a svou energii, ani vaši podporu tím nevyhazujeme z okna.Vždy najde svůj původní cíl.
 • Nedáváme nadmíru, spíš učíme
  pomoc pro nás není v duchu: udělat to vše za někoho, kdo by to mohl udělat sám. Ale víte, indická povaha nemá ten draif, strukturu a vůli, na venkově často chybí zkušenosti a zejména malé finance na rozjezd.
 • Víme, že vaše pomoc je důvěra v nás
  A snažíme se ji nezklamat. Rádi sdílíme to, co se nám povedlo fotografiemi na facebooku i tady na těchto nových webových stránkách. Sledujte nás a zároveň se přesvědčte, jaké pokroky děláme a jakou radost vy děláte spolu s námi. Je to smysluplné! Je to potřeba a hlavně, je to tak nějak samozřejmé, no ne?

Přihláška do klubu pro nové

Jsem fanynka Zázemí pro ženy 

Charitativní činnost pro indické ženy se přesouvá do intimnějšího prostředí klubu, stejně jako mé osobní sdílení z Indie. Chcete být u toho? Budete mít přístup k neveřejnému obsahu od Renaty Sahani /blogové články, krátká videa, fotografie z cest/ a uvnitř můžete také finančně podpořit některý z našich projektů pro indické ženy? Vstup do klubu je zdarma a k ničemu Vás nezavazuje. Vygenerujte si své vlastní přístupy. Těším se na viděnou uvnitř. 
Renata Sahani 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vytvoření a fungování vašeho účtu zdarma. Zásady zpracování osobních údajů