Prožitkový večer naživo i on-line

Rituál smrti
11. listopadu 2021- budeme opakovat, jen živě
19 - 21h

Někdy je čas nechat zemřít vše staré, nepotřebné a pustit ... opustit, přestat mít nároky na ... přijmout konec. Listopadové štíří večery nás inspirují na cestu dovnitř ... Světla ubývá a my se musíme spolehnout na světlo vlastní. Žijeme v kultuře, která se smrti bojí a vytěsňuje ji na pokoje LDNek, hospiců a starobinců. Ale oni tady stále jsou. Staří lidé, co umírají, mnohdy sami, opuštění a každý z nás žije v naději, že nám se to stát nemůže. Bojíme se smrti z různých důvodů. Někdo se bojí strárnutí a bezmoci, někdo bolesti, jiná z nás toho, co si tady počnou naše děti. Pojďme si o smrti povídat. Sdílet naše příběhy, tužby i obavy. 

Kdy asi přijde? A budu to umět?
Jak správně odejít. O tom je spousta knih, teorií a vyznání. Záleží ... podle víry, náboženství, kultury. Ale vždy je dobré si uzařít své osobní věci, rozloučit se s lidmi, místy ... a zamyslet se, jak že to vlastně žiju a jak jsem chtěla žít.

Jak to bude probíhat?
Budeme si povídat, napíšeme dopis blízkým, dáme si čas na společné zklidnění v meditaci na smrt a Život se objeví v plné síle sám. Zrekapitulujeme svá léta tady, ujasníme si, co mělo /má/ pro nás smysl dál ... 

Váranasí?
V Indii jsem doma ve městě smrti, světel, ve městě čištění karmy 

S sebou
Fotografie žijící rodiny, květina z vlastní zahrádky, předmět symbolizující Život a Smrt, šátek, nebo hezkou dečku, ubrousek, svíčku bez vůně, pohodlné oblečení /teplé/ a cokoliv, co se Vám s rituálem smrti pojí. Psací potřeby, blok, pastelky /?/. Drobné občerstvení. 

Vhodné pro
Dospělé ženy, ktere mají přiměřenou schopnost sebereflexe, emočně v rámci doby stabilní a uzemněné. Nevhodné pro ženy procházející léčbou psychofarmaky, léčicí se na psychiatrii. Nepřípustná je konzumace alkoholu a jiných vědomí měnících látek.

S jakými technikami se setkáte
Práce s tělem ve smyslu podpory kontaktu každá sama se sebou, sebedotazování, sdílení, relaxace, meditace, foccusing, kdo chce mlčí, kdo chce pláče, pozoruje, či se zapojí a sdílí, co cítí, že sdílet má

Závěrečný kruh
Prožitky ze spolčeně stráveného času uzavřeme, uklidíme si také v mysli a postojích, pokusíme se porozumět, přijmout, propojit, ucelit.

A co uděláte až přijdete domů?
Zakončení v praktickém životě a realitě našich životů? Můj oblíbený závěr pro ty, co mají pocit, že spiritualita je něco vně a navíc. Je to, co žijeme dnes a denně v našich všedních maličkostech s těmi, kteří jsou nejblíž. 

Datum11. listopadu 2021 /čtvrtek/
Čas19:00 - 21:00h, není možno odejít dřív a ani přijít později
FormaPouze prezenční kurz ve Zlíně /on-line není možno/
Jak se přihlásit?Přes formulář níže nejpozději 3 dny před termínem
Cena a platbaNa místě zaplatíte vstup v dobrovolné výši formou daru
AdresaKvítková 52, Zlín /vchod zleva, 3. patro/
Co s sebou a na sebePohodlné /teplejší/ oblečení na pohyb i ležení, karimatky i matrace zde jsou.
Tel. na asistentku+420 608 637 250
E-mail: zazemiprozenyzlin@gmail.com

 

Přihláška
zazemiprozenyzlin@gmail.com

Napište nám přesný název akce a datum /například Gynejóga 11.11. v 17h/

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Večerem vás provede

Renata Sahani

S ženami pracuji téměř 15 let. Za ta léta jsem slyšela i zažila mnohé, ale nikdy jsem neztratila pokoru a úctu k procesu a tempu každé z vás ... Můj osobní příběh mě naučil přijetí a vlídnému provázení skrz tělesný foccusing a další jemné techniky.
Nic není tabu a vše je možné.

Momentálně nejsou k dispozici žádné akce.