Živé prezenční kurzy s Renatou Sahani ve Zlíně 
+ on-line Zoom
3h kurz 900Kč

Energie - ásány - tradiční praxe

Cvičíme jógu ženskou

Ženská jóga je jiná. Pomalá, líná, vodní, plynoucí, chaotická ... s vnímavostí k ženským orgánům a naší ženské duši. Kontakt sama se sebou. Vědomý způsob provedení technik bez tlaku na výkon. To jsou kvality, které se zde naučíte. Můžete být úplná začátečnice, či pokročilá jogínka i Vy si přijďte na své. Na kurzu je třeba základní znalosti ovládání pánevního dna /nikoliv svěračů/, protože bude hrát v našich ásánách hlavní roli. 

Gynejóga je zaměřena také na práci s ženskou sexualitou. Dotkneme se lehkých tantrických technik /v oblečení/, dechových i jiných. Sexualita a jaro patří k sobě, rituál na nalezení partnera, anebo posílení intimity pro ženy zadané si užijeme v lehkosti i hloubce.

Pánevní dno jako květina. Kdy jindy by měla rozkvést?

prohloubení energetické roviny práce s pánevním dnem

GYNE znamená z řeckého základu ŽENA. Gyne-jóga je tedy jóga pro ženu, neboli ženská jóga. A co si pod tímto pojmem představuji já? Jógu, která respektuje naše ženské napojení na zemskou ženskou energii, která používá při veškerých cvičeních aktivitu pánevního dna. PC pumpy. Jógu, která je pomalá :-), líná, bez úsilí a hlavně prokládaná relaxací a naprostým zpomalením v uvolnění.

Jógu nevnímám jako tělocvik ke zpružnění těla, ale jako duchovní cestu. 

Cvičíme s mulabandhou

Muladhára, kořenová čakra ja náš celý svět. Je jako malá zeměkoule v místě naší hráze /perinea/, v místě našeho pánevního dna. Dává nám zázemí, jistota, pudy, vitalitu, uzemnění, zodpovídá za karmu ...
Práci s mulabandhou /bandha = uzávěr, tedy pánevní uzávěrem/ používají všechny východní cvičební systémy /tantra, tao, kundalinijóga/, jen nám tady v Evropě se z jógy nějak vytratila. Tantrické techniky nejsou ani tak o sexu v západním smyslu, ale jsou energetickou meditací s partnerem, či každá sama se sebou.
Na kurzu si vyzkoušíme jemné tantrické techniky právě jako jógu pánevního dna /v oblečení a každá sama se sebou/.

Cvičíme v rytmech luny

Ženská spiritualita je cyklická. Luna na nebi a lůno ženské mají stejný rytmus, pojďme se s ním spojit". Nov, úplněk ... bohyně panna, matka, stařena - tato cykličnost je nám ženám blízká. Každá moje lekce jógy je prodchnutá momentální fází luny, Cvičení ásán /jógových pozic/ na kurzu zaměřujeme každá na své vlastní téma s tou kterou lunární fazí spojené.

Sdílení našich ženských témat v kruhu žen.

Cvičíme nejen východ, ale i západ

Libuše ... I naše keltské a slovanské předchůdkyně měly jistě svá cvičení. Víte jaká? Byla to Wyda. Někdy se jí říká keltská jóga. Nevěřím, že se nějak zásadně Wyda lišila od východní jógy, jen nebyla dochovaná. Máte chuť Wydu vyzkoušet? Mám pro vás velmi oblíbenou techniku „míchání ocasem“ :-).

Žiji napůl v Indii, napůl v Česku a ráda propojuji západní s východním ...
Jógu jsem studovala tady i tam, tam i tady … a teprve propojením obojího mě jóga začala naplňovat a bavit o to víc. 

S čím Vám gynejóga pomůže

 • pro zdraví našich ženských orgánů /dělohy, vaječníků/
 • hormonální dysbalance
 • přirozené otěhotnění a porod
 • zdravá sexualita, nebo žhavá 🙂 sexualita?
 • napojení se na svou vlastní ženskou energii
  /stabilita, uzemění, pocit "jsem tady správně", bytí tady a teď, kontakt se svými instinkty a pudy, pocit bezpečí, vášeň a chuť do života/

Gynejóga je kundalinijóga

Kolik učitelů, tolik pojetí slova "kundalinijóga". Moje osobní zkušennost s probuzením kundalini v roce 2007 mě pomohla najít dvě učitelky Anandi Má a Anandi Mayi Má. Celý příběh si můžete přečíst zde ... Po tomto pro mě těžkém téměř ročním období vyřazení z běžného života mi zůstala jistota, že v životě zvládnu asi již vše ... a ochrnutá tvář, na kterou se denně dívám v zrcadle mi připomíná, že naše energie je bezmezná, mocná a je třeba ji používat bezpečně a s úctou. Celý příběh o procesu probuzení kundalini zde ...

Moje zdroje a učitelé

 • 1987 - cvičitelský průkaz jógy /ještě předrevoluční s panem Zemanem, Poláškem ... :-), toho si cením MOC
 • osumdesátá - p. Vojkůvka /křesťanská jóga/ - Zlín, Kopná
 • devadesátá - p. Vacek, atmavičára 
 • tantrické výcviky Johna Hawkena, práce s energií, mulabandhou
 • 2007 Anandi Má kundalini mahájóga
 • 2007 a dál ášramy Anandi Mayi Má 
 • 2007 a dál /stáž v ajurvédské nemocnici při univerzitě ve Váranasí /léčení jógou/
 • Džuma - kundalinijóga Váranasí
 • a pouliční učitelé a učitelky jógy ve Váranasí

Prodej indického hedvábí

V Ganze posvěcené polštářky, bohyně, přehozy ... nejsou zboží, ale rituální předměty, které Vás a Váš domov promění v chrám. Můžete si je na kurz zakoupit.

Voda z Gangy

Voda z Gangy je svatá, čistí karmu a Vy se jí můžete na kurzu dotknout. Přineste si svůj oblíbený šperk, jiný předmět, který si můžete pokropit a sama vložením vlastního záměru "posvětit".

Indie ženskýma očima

Po Gynejóze vždy večer od 18:00h navazuje povídání a promítání z Indie. 
- masala
- fotky
- organizační informace k cestám do Indie
- rezervace místa nutná

Kalendář živých kurzů ve Zlíně

10. 9. 2021 otevíráme zlínské centrum školy a živé kurzy včetně tohoto najdete na

www.skolapanevnihodna.info
Živé setkání a kontakt, sdílení, soubytí ... hledání a inspirace ... V dnešní Corona době "rozestupů" je třeba se naopak spojit, propojit a být spolu. Bytím spolu vzniká cosi, co se nevejde do on-line světa a ani do písmenek anotace kurzu. Zažívám to na svých kurzech již léta. Živý je živý. 

V této kategorii nebyly nalezeny žádné akce.

Ani na živo? Ani Zoomem?
Tak to půjde videokurzem :-).

Rituál a jóga >>

základní 7 dennní videokurz pro laiky i bez předchozí zkušennosti
Pouze energetická rovina. Kurz pro laiky zaměřený jen na energetickou rovinu a jógu pánevního dna. Můj nejoblíbenější :-). Posvátné místo naší ženské síly. PC pumpa a mulabandha v technikách ženské jógy a tantry. Pánev je zdroj ženské esence, sídlo života.
Cena: 1.700Kč

 

Renata Sahani
roz. Skálová, 55 let

Jógu jsem začala cvičit ještě před revolucí, kdy byly snad pouze 2 knihy :-).
Pamatujete?
Oranžový Lysbeth a jeho druhý díl.

Hltali jsme tehdy každý řádek knihy, jiných materiálů moc nebylo. Dodnes mám schované opisy knih na mechanickém psacím stroji ... Jóga byla tak trochu v ilegalitě, tedy alespoň ta, kam jsem tehdy ještě v mém rodném Zlíně chodila já - pan Jurák byl nejen učitel jógy, ale hlavně mystik, léčitel a praktik.

Učitelský kurz jógy jsem si dělala těsně po revoluci v Brně u manželů Škvařilových, jezdila jsem na "Kopnou" a učila jsem se u pana Zemana, Poláška , manželů Tomášových ... zkrátka staré gardy.

To vše je už 30 let?

Jak napsat čím je pro mě jóga, Indie, matka Ganga, můj indický manžel ... ? Největší vliv na mě tehdy měla jóga pana frofesora Vojkůvky, tzv. křesťanská jóga, jak jí říkal. Až později jsem pochopila, že propojení západu a východu je mým životním posláním a cestou.

Kundalini mahájóga Anandi Má je mystická praxe, ne jóga, jak to slovo běžně chápeme v Evropě. Cesta do Tibetu a šaktipáta od ní je mi osobní duchovní oporou, nicméně žádnou z technik nepředávám dál, nejsem guru :). Jsem obyčejná holka z Vizovic :-).

 

Idie ženskýma očima

Zážitky z Indie s Renatou Sahani

.

 

 

 

 

 

 

 

Promítání fotek, beseda

Čistě zkreslené a neobjektivní sdílení Renaty o Indii, Indech a Indkách, Indickém životu a spiritualitě. Mnohé jste si již přečetli na facebookové stránce Indie ženskýma očima >>, mnohé jsem si nechala pro sebe.

Čas: 18:00 - 20:00h následuje vždy po celodenní Gynejóze
Cena: 290Kč, pro účastnice Gynejógy zdarma

 

Ganga Váranasí, pro mě je čistá, svatá...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotky - život - zážitky zde ...

Veřejná FB stránka

kus mého života ... zde na facebookové stránce Indie ženskýma očima, která je pravda v poslední době neaktuální.

Napravím ... 🙂

 

Kdo jsem?

Renata Sahani roz. Skálová
53 letá račice v ascendentem kozorohu
Momentálně sedím ve svém bytě ve Váranasí a píšu pozvánku pro Vás, pozvánku na cestu do Indie na přelomu února/března 2017.

S láskou k Indii takové jaká je. S láskou k Indickému manželovi a s láskou k životu! I když někdy bolí a cesty se šmodrchají, vždy věřím a nikdy se nevzdávám. Věřit, následovat volání duše, poslouchat a moc nepřekážet... . Neměnit nic z hlavy a svým "chtěním" - to se učím a střídavě se mi to daří, jindy ne. Mojí silnou stránkou je odvaha, odvaha skočit a křídla roztáhnout až za letu. Párkrát jsem to pravda nestihla :-), ale nikdy jsem toho nelitovala. 

V Indii jsem se octla poprvé před 10 lety a od té doby jsem ji navštívila snad 10x? Jak? Zavolala mě tvář na fotografii, tvář Anandi May Má. Hříčkou osudu jsem se stala tehdy žákyní jiné Má - Anandi Má a můj dosvadní život se mi změnit až do morku kostí ...

Celý můj indický najdete zde ...

Pardon, já to snad nikdy nedopíšu 🙁

 

Jak jsem se octla ve Váranasí?

Plánovala jsem si spořádaně svoji cestu dle průvodce a v tom plánování bylo cosi  tak neodbytného ... Bylo neodbytné se dotknout Gangy, aniž bych tehdy o ní cokoliv věděla. Téměř jsem ani nevědela, kde je Indie na mapě je /ti, co znají mé zeměpisné ne-znalosti, tak věří :-(/.

Do Indie, tedy Tibetu, jsem tehdy /rok 2010/ jela se skupinou žáků Anadi Má, na pouť k posvátné hoře Kailáš do Himalájí, poté do jejího ášramu v Nikoře a dál mě táhlo cestovat po Indii sama. Šílenství?!
Bez znalosti angličtiny, bez zkušennosti s cestováním letadlem ..., já, která se kdysi bála pomalu vydat sama vlakem po Čechách, ale bylo to silnější a já jsem opět, jako už po sté v životě, skočila ...

Tento můj skok byl zatím mým největším a stejně tak jsem skočila, navzdory svému okolí a společenským konvencím, do manželství s mužem mého srdce. Indem o 16 let mladším, s negramotným Indem z ulice, který mi ukázal zcela jiný svět, jinou realitu a mé vnímání stále ohýbá do úhlů předtím zcela mimo můj dosah vnímání. 

Proces probuzení kundalini bylo to, co mě tehdy přimělo něco s mým životem udělat. Už se to nedalo vydržet a ani v Evropě udržet. Bylo to nad mé síly - společenské a vůbec. Potřebovala jsem pomoc, prosila o ni a ona přišla, i když samozřejmě jinak, než jsem si kdy dovedla představit ...

A tak Vás zvu do světa protikladů, kterému já osobně rozumím lépe, než spořádanému světu Evropy, do Indie.

Renata Sahani Skálová
převoznice 🙂

/Sahani je moje oficiální příjmení po manželovi a značí kastu převozníků - převozníků na druhý břeh Gangy - ať už si pojem druhý břeh vysvětlíte jakkoliv/

vzdělání: fyzioterapeutka, 3 letý výcvik v psychoterapii - biosyntéze, roční výcvik v bioenergetice, tantrický a šamanský výcvik tradice spletených vlasů a další a další sebepoznávací a seberozvojové semináře

 

Příběh Diwali
Byl jednou jeden velký válečník, princ Ráma, který měl krásnou ženu jménem Sita.

Byl tam také strašlivý král démonů, Rávana. Měl dvacet paží a deset hlav av celé zemi se ho báli. Chtěl jsem si ze Sity udělat manželku a jednoho dne ji unesl a odvezl na svůj voze. Chytrá Sita zanechala stopu svých šperků, aby ji Ráma sledovala.

Ráma šel po stopách třpytivých šperků, dokud se nesetkal s opičím králem Hanumanem, který se stal jeho přítelem a souhlasil, že pomůže najít Situ. Zprávy byly zaslány všem opicím na světě a jejich prostřednictvím i všem medvědům, kteří se našli najít Situ.

Po velmi dlouhém hledání Hanuman našel Situ uvězněnou na ostrově. Rámova armáda opic a medvědů se nemohla dostat na ostrov, a tak začali stavět most. Brzy přišla na pomoc všechna zvířata světa, velká i malá. Když byl most postaven, vrhli se přes něj a svedli mocnou bitvu.

Když Ráma zabil zlou Rávanu magickým šípem, celý svět se zaradoval. Ráma a Síta se vydali na dlouhou cestu zpět do své země a všichni zapálili olejové lampy, aby je na cestu a přivítali je zpět.

Od té doby lidé na Diwali rozsvěcují lampy, aby si